Saint-Gobain та будівництво стадіону для ЧМ-2022

Saint-Gobain та будівництво стадіону для ЧМ-2022


Нещодавно у місті Аль-Вакра відкрився черговий стадіон, спеціально збудований до Чемпіонату світу з футболу 2022. Україні, як країні, що приймала чемпіонати подібного рівня, є чому повчитись у катарців: по-перше, об’єкт збудовано в стислі терміни і заздалегідь, за три роки до початку чемпіонату. По-друге, диво архітектури та дизайну, що відтворили компанії-організатори та підрядники згідно з проектом, знаходиться у одній з найспекотніших точок Сходу, а це означає, що процес був трохи складнішим, в порівнянні з нашими широтами.  

Нещодавно свій звіт оприлюднив холдинг "Сен-Гобен", котрий долучився до будівництва грандіозного спорткомплексу.

Стадіон був спроектований місцевим архітектором Захою Хадідодом з розрахунком на 40 тисяч місць. Для такого простору, звісно, знадобились неабиякі заходи безпеки, котрі були налагоджені завдяки групі компаній "Сен-Гобен". Kimmco-Isover надала 100 000 м² скловати для ізоляції систем водопостачання і кондиціонування повітря. Щоб уникнути ризику перегріву,(а в Катарі температура повітря влітку коливається від +32 °C до +50 °C), інженерами була спеціально розроблена високотехнічна система вентиляції, що забезпечить контроль температури і не дозволить приміщенню нагріватись вище 22 градусів. Крім того, спроектований своєрідний "відкидний дах" для денного освітлення. Він також, має високий рівень протипожежної безпеки і може бути повністю знятий за 30 хвилин.

Weber поставив для будівництва 3000 метричних тон будівельних розчинів (зокрема, для укладання плитки та підлогових покриттів); 2000 м² гіпсокартону надійшло від виробника Rigips FireStop, а 300 м² протипожежного скла власного виробництва вмонтовано компанією  Vetrotech. Водовідведенням займався також "Сен-Гобен". Компанія PAM проклала 8,2 км труб для інфраструктури, з метою налагодити водопостачання у об’єктах навколо стадіону (йдеться про подання питної води та збору стічних вод).

Загалом, будівництво стадіону Аль-Вакра тривало 5 років і коштувало $575 млн.