5 причин завести митного брокера

У бізнес-фольклорі здавна існує приказка "Хто не працює з брокером – той платить двічі". Наймати чи не наймати брокера – відповідь очевидна. Ми зібрали топ-5 причин, чому варто починати співпрацю з експертом в митних питаннях, якщо ви цього поки не зробили.


Вповноважені законом

Митний брокер чи брокерська фірма – це не лише досвід і підтримка, а й ціла низка документів, що відповідають (чи не відповідають) офіційним потребам замовника. Це підтвердження якості, дозволів, класифікації, навичок, відгуків чи нагород – тобто ті папери, які обґрунтують підрахунки чималої суми, затраченої на, такого роду, посередника. В будь-якому випадку, ви матимете на руках прайс, контракт і спокій.

Постійно в темі

Міжнародні закони та митне право змінюються на стільки стрімко, що відстежити всі нововведення неможливо, якщо ви не живете "у темі" щохвилини. Володар "чорного поясу" по розмитненню: це досвід + постійний моніторинг новинок, це тренер по адаптації та поводир по небезпечних зонах. А ще – консультант по уникненню зайвих витрат.

Делегування відповідальності

Якщо одна з основних ролей у вашому бізнесі відведена відправці/прийому товару і постійною взаємодією з митницею – делегуйте брокеру. А самі у цей час займайтеся іншими нагальними питаннями. Правило тверезого розцінювання коштів та часу вкотре підтверджує необхідність ділити роботу на профільні частини між підлеглими. І в, вашому випадку, брокер – один із них.

Зв’язки

Спеціалісти мають свої "рівні доступу" в кабінети, довжелезний список телефонів у своїх гаджетах та розуміються на особливостях співпраці з тими чи іншими установами та відділеннями. Вони знають розпорядки, характери, обличчя, історію. Закон людських взаємин у бізнесі ніхто не відміняв.

Часово-просторові пробіли…

… з’являються тоді, коли ви переоцінюєте власні можливості. Зробити самому, щоб навчися – похвально, але існують ризики втратити більше ніж отримати. Крім того, у вас, напевне, є куди витратити декілька годин часу, які ви витрачаєте на вивчення законодавства чи відстеження процесу проходження вантажу через кордон. Також брокер знімає з ваших плечей необхідність нестись через пів країни, щоб поставити підпис чи вирішити раптову проблему на митниці. Знову-таки, ми повертаємось до делегування.

Приємні бонуси

Добрий брокер – брокер досвідчений. Це той професіонал, який уже допоміг вам у декількох розмитненнях, а, надалі, дає актуальні поради, консультує, допомагає з логістикою, складами та приносить додаткові профіти на підприємство.


Висновок наступний. Якщо ваш бізнес тісно пов'язаний з транспортуванням товарів через митницю, залежить від циклічності постачань та не може допустити перебоїв – забезпечте собі запасні руки у вигляді спеціаліста з митних питань. Це заощадить ваш час, кошти та нервові клітини.