ДП НАЕК "Енергоатом"

Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" – компанія-оператор чотирьох основних українських атомних електростанцій: Рівненської, Запорізької, Южно-Української та Хмельницької. Створена у 1996-му році для підняття ефективності атомної енергетики в країні. Підпорядковується Кабміну. Має 16 відокремлених підрозділів у 9 містах та представництво у Брюсселі.

Основною діяльністю компанії є виробництво електроенергії. Також – збільшення обсягів виробництва, модернізація усієї структури в цілому, переробка ядерних відходів, перепідготовка та підвищення кваліфікації співробітників, догляд за безпекою споруд та здоров’ям працівників, співробітництво з іноземними партнерами для вирішення енергетичних, екологічних та соціальних завдань.

Окрім чотирьох атомних електростанцій, до складу компанії входять: ВП "Атомремонтсервіс", ВП "Атоменергомаш", ВП "Атомкомплект", ВП "Атомпроектінжиніринг", ВП "Аварійно-технічний центр", ВП "Науково-технічний центр", ВП "Енергоатом-Трейдинг", ВП "Донузлавська ВЕС", ВП "Складське господарство", ВП "КБ"Атомприлад", ВП "Автоматика та машинобудування".