АТ "Сумський завод "Насосенергомаш"

ПАТ "Сумський завод насосного та енергетичного машинобудівництва "Насосенргомаш" – одне з найбільших підприємств у своїй галузі на пострадянському просторі. Входить до складу холдингу АТ "Група ГМС". Введений в експлуатацію у 1949-му році. Виробляє продукти для атомної та теплової енергетики, ЖКГ і водопостачання, добування та транспортування вуглеводнів (заводнення нафтових пластів, станції магістральних нафтопроводів, резервуари нафти), нафтопереробних та нафтохімічних виробництв, хімічної промисловості, гірничого та гірничорудного видобування, чорної та кольорової металургії, деревообробки та целюлозно-паперової промисловості, агропромислового комплексу, систем пожежогасіння та приладобудування.

За роки існування заводу було виготовлено понад 500 тисяч насосів. Зараз номенклатура товарів сягає 200 найменувань. Продукцію, умовно, можна поділити на 3 категорії: за конструкцією (відцентровані, вільновихрові, вакуумні) за призначенням (енергетика, нафтопеперобка ЖКГ, тощо) та за середовищем, що перекачує (води, нафта, повітря, масла, розчини кислот).

Потужності заводу дозволяють виробляти продукцію в повному циклі. Тут відбуваються інжинірингові процеси та розробка. У самих виробничих цехах проводяться заготівні, ливарські, ковальські, термічні, гальванічні, механозбірні, зварювальні та фарбувальні роботи.

"Насосенергомаш" володіє потужною науковою базою та 65-тирічним досвідом виробництва. Про високу якість продукції свідчать сертифікати якості, відповідно вимогам різних країн світу. Поставляє продукцію в понад 50 країн в Європі, Азії, Далекому Сході, Африці, Південній Америці та Австралії.